Angels Cup vyhral Creaton H&L tesárstvo

Creaton H&L tesárstvo po nedávnom víťazstve v Mestskej futsalovej lige v Humennom. (Autor: Matúš Kalanin)
Sportnet|23. feb 2016 o 00:00

Futsalový turnaj Angels Cup 2016 bol zároveň aj regionálnym kolom Slovenského pohára.

HUMENNÉ. Do Humenného pricestoval hlavný favorit Grizzly Košice, silný BNP Vranov n/T a neznáme mužstvo spod Dubníka z Lučiny. Na šesť účastníkov doplnili zostavu humenské kluby Creaton, Angels a Angels juniori.

Žrebom boli stanovené dve skupiny. V A skupine hrali Košice, Vranov n/T a juniori Angels, v B skupine Angels, Creaton a Lučina.

Creaton spolu s Vranovom postúpil do ďalšieho kola regionálnej časti Slovenského pohára.

Skupina A

Grizzly Košice – Angels juniori 4:0 (1:0)

Medvede začali ofenzívne a už v 1. min. Pechy dal gól. Potom sa viac osmelili aj mladí anjeli, ale cez obranu súpera sa len ťažko presadzovali. Pechy dal v 11. min. strelu do žrde. Po obrátke sa šikovne uvoľnil Turek, zbehol po ľavej strane a jeho strela iba obtrela žrď zvonku. V 21. min. brankárom vyhodenú loptu z jednej umiestnil za Vargov chrbát opäť Pechy. Nasledovali dve výborné kombinačné akcie Košíc, ktoré sa skončili gólmi. Turek ešte v 28. min. trafil z trestného kopu do brvna.

Angels juniori: Varga – Porvazník, Tkačin, Turek, Mišenko, Gerboc, Harakaľ, Burík, D. Cholp, Milčík, P. Vasiľko.

Angels juniori – BNP Vranov n/T 1:3 (0:0)

Hral sa výborný, rýchly futsal so šancami na oboch stranách. V 8. min. Turek napálil loptu do brvna, ale na druhej strane sa tiež viackrát vyznamenal brankár Varga. V 17. min. skončila však tečovaná lopta za jeho chrbtom. Vranovčanom stúplo sebavedomie a onedlho dvakrát po sebe zakončovali pekné kombinačné akcie. Anjeli vsadili tri minúty pred sirénou na hru bez brankára a už po pár sekundách Porvazník utešenou strelou znížil na 1:3. Mišenko potom nastrelil spojnicu žrde a brvna, ale záverečný tlak mladých anjelov Vranovčania ustáli.

Grizzly Košice – BNP Vranov n/T 2:1 (0:0)

Kvalitou veľmi dobrý zápas o prvenstvo v skupine. Po obrátke sa podarili dve akcie Košičanom, ktoré zakončovali Pech a Tache. Vranov už iba v závere výsledok skorigoval Kutákom.

Skupina B

Angels Humenné – OBK Lučina 14:0 (7:0)

Najprv Mamaj zblízka trafil do brankára hostí, ale potom Angels rozohrali kolotoč a padal jeden gól za druhým. Skóre otvoril Opiela, keď si v trojici rozohrali akciu na jeden dotyk s Popíkom a Mamajom. Potom prešli obranou ako nôž maslom Lojan s Murinčákom a ten dal druhý gól. Obraz hry sa už v ďalšom priebehu nezmenil, pre Angels to bola iba kvalitnejšia príprava na nasledujúce súboje.

Góly: Peter Šuľák 4, Mamaj 3, Horvát, Opiela, Popík, J. Kuzma, Murinčák a Lojan po 1.

Creaton H&L tesárstvo – Lučina 16:1 (8:0)

Všetko bolo na palubovke jasné už od prvých sekúnd. Najprv Voroňák šikovne prihral Barnišinovi, vzápätí Barnišin Voroňákovi a bolo už 2:0 v začínajúcej 2. minúte. Albičuk dal prudko na 3:0 a v 5. min. pobavil divákov Chalupka, keď rozohrával pokutový kop nakrátko spôsobom á la Messi, ale s nikým zo spoluhráčov sa na tejto finte nedohodol a loptu nemal kto kopnúť do brány. Okrem piatich gólov v sieti chlapcov spod Dubníka do polčasu ešte Voroňák dal prudko do žrde. Po zmene strán už hral Creaton profesorsky, hráči kombinovali až takmer po bránkovú čiaru, čo sa obecenstvu páčilo, ale góly pribúdali len pomaly. V 23. min. Pavol Greš z hostí nevedel čo s loptou, tak sa do nej oprel a tá padla do horného rožka Klamárovej brány – 10:1. Na oplátku Šarišanom ešte v závere nadelili tesári rovný poltucet.

Góly: Barnišin 5, Voroňák 4, Albičuk 3, Chalupka, C. Vasiľ, Lukáč po 1, vl. 1.

Creaton: Klamár – Chalupka, Voroňák, C. Vasiľ, Albičuk, M. Barnišin, R. Lukáč, Praščák.

Angels – Creaton H&L tesárstvo 4:2 (2:1)

Zápas pravdy v B skupine rozohrali vo veľkom štýle obaja tradiční súperi z Humenného. Od úvodu mali v moci viac loptu anjeli, ale cez pozornú defenzívu Creatonu sa len ťažko presadzovali. Rýchle protiútoky tesárov hrozili, dvojici Voroňák – Barnišin stál v ceste brankár Líška a C. Vasiľ ho neprekonal ani z brejkovej pozície. V 7. min. sa šikovne predral obranou Popík, prihral voľnému Mamajovi a anjeli viedli. Už o minútu bolo 2:0, keď výborne hrajúci Popík našiel prihrávkou Murinčáka a ten Klamára prestrelil. Creaton naďalej viac bránil, z ojedinelej akcie mal možnosť skórovať Voroňák, ale ani teraz, ani neskôr presne nezakončil. Až v závere polčasu zakombinovali Barnišin a Praščák, ktorý dal kontaktný gól.

V úvode druhej časti hry Opiela nepremenil šancu, ale v 20. min. Popík trafil do vinkla a bolo už 3:1. Hra nabrala ešte viac na obrátkach. V 25. min. po peknej individuálnej akcii Popíka dal do prázdnej brány štvrtý gól anjelov Peter Šuľák. Snahu tesaárov potom zavŕšil dve minúty pred koncom Albičuk.

Semifinále

Grizzly Košice – Creaton H&L tesaárstvo 3:8 (2:6)

Góly: Pechy, Majoroš, Fedor – Voroňák 3, Praščák 3, Chalupka, Albičuk.

Už v 3. min. po rýchlej akcii Chalupku s Voroňákom bolo 0:1. Košičania sa nevzdávali, mohutne útočili a v 5. min. Pechy vyrovnal. Už o dve minúty Chalupka prudkou strelou prekvapil brankára medveďov a prinavrátil vedenie Creatonu. V 11. min. sa presadil Majoroš a znovu vyrovnal. Hra mala spád, na obe brány išlo veľa striel. Tesári však postupne prevzali iniciatívu na svoje halovky a gólom Albičuka a hetrikom Praščáka odskočili súperovi na výrazný rozdiel. Po zmene strán sa ešte Košičania hrou bez brankára pokúsili o zvrat v zápase, ale rýchly Voroňák im dal ešte dva góly a bolo po úmysle. Keď sa už iba dohrávalo, Fedor znížil.

Angels – BNP Vranov n/T 1:1 (1:0), na rozstrel 1:2

Veľmi pekné futsalové predstavenie, rýchla hra, neustále striedanie protiútokov. Popík mieril tesne vedľa, ale Angels si už utváral hernú prevahu. V 11. min. Popík pozvŕtal celú vranovskú obranu, ocitol sa sám pred brankárom, ale toho v páde iba trafil. Hrozbou boli aj rýchle protiútoky Vranova. V 18. min. sa ujala strela po zemi Šalatu – 1:0.

V II. polčase mali v moci hru domáci, z množstva šancí však vyťažili iba Murinčákom nastrelenú žrď. V 28. min. udreli Vranovčania. Hráči Angels sa nestačili vrátiť a Kuták dieru v obrane využil na strelenie vyrovnávajúceho gólu. Hostia zrazu ožili, vyrovnali hru a pokúšali sa o zvrat v zápase. Napriek tomu Murinčák, Popík a Šuľák ešte mali dobré šance, ale neporadili si s výborným brankárom Hricom. Ale zákrok z kategórie musel proti Kutákovi vytiahnuť na druhej strane aj Klamár.

V rozstrele zo značky pokutových kopov sa presadil z domácich iba Murinčák, Popík a Šuľák neuspeli. Dva premenené strely hosťom stačili na postup do finále.

O 3. miesto

Angels Humenné – Grizzly Košice 5:0 kont.

Sklamaní Košičania na zápas nenastúpili.

Finále

Creaton H&L tesárstvo – BNP Vranov n/T 4:1 (0:0)

Góly: Praščák a Voroňák po 2 – Čintala.

Už v 2. min. nebezpečne ohrozil Hrica Voroňák, ale brankár jeho strelu kryl. Rovnako pochodil aj Albičuk. Creaton postupne zvyšoval v hre obrátky, bol lepší, ale gól neprišiel ani po Chalupkovej bombe Praščákovej dobrej strele. Naopak, T. Jakub z protiútoku trafil spojnicu brvna a žrde Klamárovej brány. Po zmene strán si dobre vymenili loptu Voroňák a Praščák, ten šancu zahodil. Vynahradil si to z nasledujúcej akcie, keď zakončoval tvrdo i presne – 1:0. V 21. min. opäť čaroval v bráne hneď dvakrát Klamár, ale z protiútoku Voroňák dal na upokojujúcich 2:0. Záverečná fáza sa niesla v znamení ofenzívy Vranova, ale z prevahy nič nevydoloval. Pred koncom zvýšil najprv Voroňák, po ňom pridal štvrtý gól tesárov Praščák. Čintala už iba znížil.

Ocenení hráči: Najlepší strelec (9 gólov) V. Voroňák, Creaton H&L; najlepší hráč D. Popík, Angels; najlepší brankár R. Hric, Vranov n/T.