3. liga: Snina prehrala u lídra po vlastných chybách

Sportnet|25. aug 2015 o 16:14

V 5. kole 3. futbalovej ligy cestovali Sninčania do Košíc, kde sa stretli s lídrom tabuľky z Krásnej.

V sninskej zostave chýbali až piati štandardní hráči - zranení Diňa, Pčola, Jankaj, Drančák a potrestaný Popovič. Napriek tomu Sninčania cestovali k Hornádu naladení dôstojne zabojovať. Domáci mali síce územnú prevahu, ale prehru si hostia zapríčinili sami po chybách v obrannej činnosti.

KRÁSNA. Stretnutie sa nezačalo pre Sninu najlepšie. Najprv sa po chybe Dického rútil na bránu domáci útočník, ale Lojka zasiahol nohami a vytlačil loptu na roh. Z neho Juhás hlavičkoval tesne vedľa.

V 4. minúte mal ďalšiu šancu Zeher, keď z otočky spoza šestnástky nemieril presne.

V 16. min. slabú strelu Timkoviča z hranice trestného územia Lojka s prehľadom kryl. O necelé dve minúty po rýchlej krídelnej akcii sa k lopte dostal Timkovič, ale napálil nad brvno.

Až v 23 min. sa vážnejšie zorientovali pred veľkým vápnom Krásnej hostia, Vyshnevskyi však strieľal iba do náručia Nováka. Ten istý hráč spálil stopercentnú šancu krátko nato, keď presný center Hanca sám pred bránou netrafil.

Potom zdvihli opäť hlavy domáci útočníci, najprv tesne minuli pravý horný roh brány a vzápätí Sninčania likvidovali nebezpečný center z rohu.

Keď sa blížila polhodina stretnutia, poslal Hanc pekný center pred bránu Krásnej, ale Ferko sa márne snažil dostať hlavou k privysokej lopte. V 36. min. dlhý autový hod likvidovala domáca obrana na roh, z neho Bednár pálil z ťažkého uhla iba tesne vedľa žrde.

Krásňania však nedali pokoj, znova a znova sa vrhali do útoku a Zeher ešte dal nad bránu. V 40. minúte zahrávali rohový kop, nikým nekrytý Juhás loptu hlavou poslal za chrbát Lojku – 1:0.

V 44. min. ešte mohlo byť horšie, keď Hišem pred prázdnou bránou hasil „šmýkačkou“ čistú gólovú šancu domácich.

Domáci kontrolovali priebeh

Druhý polčas bol z oboch strán opatrnejší, dominovala defenzívna činnosť, a tak sa herné situácie odohrávali prevážne medzi šestnástkami.
Prvá vážnejšia šanca prišla až v 58. minúte po chybe v sninskej obrane. K lopte sa dostal celkom voľný Zeher a z otočky ju z hranice šdstnástky poslal do siete – 2:0.

V 64. min. už mohlo byť hrozivých 3:0, keď po rýchlej akcii prudkú strelu musel zneškodňovať Lojka. Potom futbal na ihrisku ustal, domáci sa akoby uspokojili s náskokom, kombinovali do šírky a hosťujúcim hráčom pred vlastným trestným územím vlastne nič výnimočné nedovolili.

Z rámca nudy ešte na samý záver stretnutia vyrušil všetkých skvelý obranný zákrok Lukáča, ktorý nedovolil lopte, aby skončila v opustenej sninskej bránke.

Krásna - Snina 2:0 (1:0)

Góly: 40. Juhás, 58. Zeher. ŽK: Hreha, Hišem (Snina). Divákov: 250. Rozhodca: Michalik.

SNINA: Lojka - Lukáč, Dický, Ferko, Hišem, Vyshnevskyi (89. Bodnár), Bednár, Hanc, Wiener, Červeňák, Hreha (75. Matús).

Ostatné zápasy 5. kola: Vranov – Plavnica 1:0, Stropkov – Sabinov 1:0, Prešov B – Pušovce 0:0, Bard. N. Ves – V. Opátske 2:0, Veľ. Revištia – Moldava 5:0, Trebišov – Giraltovce 1:2, Futura Svidník – Lipany 0:2.