Výsledky Oblastných majstrovstiev (Košický a Prešovský kraj) v basketbale z 11 - 12. 4. 2015 .
Kategória MUŽI (2. liga mužov):
18. kolo: UVLF Košice - TYDAM UPJŠ Košice 80:70, Drotár 19, Lutter 17 - Csillag 12, Halás 11. MMBK Sabinov - ŠPD Rožňava 63:52, Žiak 19, Tebeľák 18 - Lichvár 21, Beshir 9. BK Dolný Kubín - DASTET Krompachy 75:51, Grenčík, Dubovský po 19 - Ogurčák 17, Sarna 8. Slovenský Orol Levoča - PU Prešov „B“ 79:63, Petrovič 19, Kolečányi 18 - Lašák 16, Zvolenec 11. 1.BK Humenné - 1.BKD Michalovce 49:66. Boršč, Jurčišin po 9 - Mižák 21, Miháľ 18.
Konečná tabuľka po 18.kole:
1. Krompachy 18 15 3 1274:1082 33
2. Michalovce 18 14 4 1220:1026 32
3. Dolný Kubín 18 12 6 1322:1135 30
4. UVLF Košice 18 12 6 1298:1231 30
5. Levoča 18 9 9 1356:1335 27
6. UPJŠ Košice 18 9 9 1243:1179 27
7. Sabinov 18 7 11 1147:1218 25
8. Rožňava 18 6 12 1136:1225 24
9. Humenné 18 5 13 1023:1233 23
10.Prešov „B“ 18 1 17 1043:1398 19
O poradí na 3.-4. mieste a 5.-6.mieste rozhodli vzájomné zápasy.
Prvé 4 družstvá postúpili do finálového turnaja Final-Four, ktoré sa uskutoční v Krompachoch 25. a 26.4.2015
Kategória ŽENY (2. liga žien):
Dohrávka 11. kola: ŽBK Rožňava - TYDAM UPJŠ Košice „B“ 26:76, Repaszká, Skupeňová po 7 - P.Kotíková 21, L.Kotíková 15.
14. kolo: ŽBK Rožňava - 1.BKD Michalovce 78:47, Ovaryová 23, Pistikidis 22 - Priščáková 16, Gazdová 9. TYDAM UPJŠ Košice „B“ - EILAT PU Prešov „B“ 82:62, L.Kotíková 22, Michalová 13 - Maďarčíková 25, Lániková 13. BASKET Stará Ľubovňa - Cassovia Košice „B“ 44:87, Dicová 14, Čarnotová 9 - Sedláčková 20, Evelleyová 14.
Konečná tabuľka po 14. kole:
1. UNION Košice „B“ 12 10 2 952:671 22
2. Cassovia Košice „B“12 10 2 843:645 22
3. UPJŠ Košice „B“ 12 9 3 885:638 21
4. Prešov „B“ 12 6 6 758:765 18
5. Michalovce 12 3 9 656:779 15
6. Stará Ľubovňa 12 2 10 616:995 14
7. Rožňava 12 2 10 693:910 14
O poradí na 1. - 2. mieste a 6. - 7.mieste rozhodli vzájomné zápasy.
Prvé 4 družstvá postúpili do finálového turnaja Final-Four, ktoré sa uskutoční v Košiciach 25. a 26.4.2015
Kategória ŽIACI (roč. 2001):
Dohrávka 7. dvojkola: LB Spišská Nová Ves - Akademik Prešov 78:35, LB Spišská Nová Ves - Akademik Prešov 56:19.
10. dvojkolo: 1.BK Michalovce - Juniorbasket Košice 29:40, 1.BK Michalovce - Juniorbasket Košice 34:36, BKM Svit - Akademik Prešov 84:13, BKM Svit - Akademik Prešov 101:20.
Konečná tabuľka po 10.dvojkole:
1. Sp.Nová Ves 16 15 1 1199:720 31
2. Juniorbasket 16 13 3 1017:476 29
3. Svit 16 8 8 872:710 24
4. Michalovce 16 4 12 674:825 20
5. Prešov 16 0 16 269:1300 16
LB Spišská Nová Ves a Juniorbasket Košice postúpili na Majstrovstvá SR v kategórii žiakov, ktoré sa uskutoční v Žiline 8.-10.5.2015
Kategória STARŠÍ MINI ŽIACI (roč. 2003):
8.dvojkolo:
BKM Poprad - LB Spišská Nová Ves 40:43 po predĺžení, BKM Poprad - LB Spišská Nová Ves 32:26, KAC Košice - ŠPD Rožňava 107:7, KAC Košice - ŠPD Rožňava 122:7, ABOVIA Košice - Slovenský Orol Levoča 61:31, ABOVIA Košice - Slovenský Orol Levoča 62:38.
Tabuľka po 8. dvojkole:
1. KAC Košice 14 14 0 998:260 28
2. ABOVIA Košice 14 11 3 882:399 25
3. Sp. Nová Ves 16 9 7 650:556 25
4. Levoča 16 6 10 593:660 22
5. Poprad 14 4 10 460:533 18
6. Rožňava 14 0 14 127:1302 14
Kategória KADETKY + STARŠIE ŽIAČKY (2. časť):
6.dvojkolo: ŽBK Rožňava - Cassovia Košice 46:71, ŽBK Rožňava - Cassovia Košice 34:76, UNION Košice - 1.BKD Michalovce 29:57, UNION Košice - 1.BKD Michalovce 43:50.
Tabuľka po 6.dvojkole:
1. Cassovia Košice 10 10 0 619:391 20
2.Michalovce 8 6 2 511:364 14
3. Rožňava 8 4 4 453:453 12
4. UNION Košice 10 1 9 435:629 11
5. ZŠ Lendak 8 1 7 323:504 9
Kategória ŽIAČKY (roč. 2001):
12. dvojkolo: Kovohuty Krompachy - BAM Poprad 41:47, Kovohuty Krompachy - BAM Poprad 41:49, Young Angels 2001 Košice - UNION Košice 89:17, Young Angels 2001 Košice - UNION Košice 99:19, ŠKBD Spišská Nová Ves - BKM Bardejov 85:7, ŠKBD Spišská Nová Ves - BKM Bardejov 120:6.
Dohrávka 9.dvojkola: ŠKBD Spišská Nová Ves - Young Angels 2002 Košice 38:32, ŠKBD Spišská Nová Ves - Young Angels 2002 Košice 44:62.
Tabuľka po 12. dvojkole:
1 YA 2001 Košice 20 20 0 1592:417 40
2 Poprad 22 17 5 1489:714 39
3. Sp. Nová Ves 22 14 8 1188:805 36
4 UNION Košice 20 7 13 809:1009 27
5. YA 2002 Košice 18 8 10 737:769 26
6. Krompachy 20 4 16 736:1021 24
7. Bardejov 18 0 18 135:1941 18
Kategória MLADŠIE ŽIAČKY (roč.2002):
8.dvojkolo: UNION Košice - BAM Poprad, UNION Košice - BAM Poprad, Cassovia Košice - ŠKBD Spišská Nová Ves 15:76, Cassovia Košice - ŠKBD Spišská Nová Ves 7:82.
Tabuľka po 8. dvojkole:
1. YA 2002 Košice 14 11 3 916:312 25
2 .Sp. Nová Ves 12 11 1 653:273 23
3.Poprad 10 4 6 473:372 14
4. UNION Košice 10 2 8 273:658 12
5. Cassovia Košice 10 0 10 146:846 10