Korzár logo Korzár Horný Zemplín

Dolný Kubín preveril Humenčanov pred barážou

Kvalitnejšieho súpera pre Bemaco na záverečné kolo základnej časti 2. ligy hokejistov by ani nikto nevymyslel.

Dobýjanie kubínskej brány.Dobýjanie kubínskej brány. (Zdroj: Matúš Kalanin)

Kvalitnejšieho súpera pre Bemaco na záverečné kolo dlhodobej základnej časti 2. ligy hokejistov by ani nikto nevymyslel, ako to napokon stanovil žreb. Dolný Kubín počas celého ročníka prenasledoval Humenné na líderskej pozícii a tým mu nedovolil, aby zľavil zo svojich herných nárokov proti ktorémukoľvek mužstvu, menej výkonnostné nevynímajúc.

HUMENNÉ. Pôvodný káder MHK Bemaco sa v priebehu súťažného ročníka obmenil, Hopkovič hral v Bardejove, niektorí ďalší hráči sú na dlhšej maródke.

Keď už bolo zrejmé, že Humenčania 2. ligu vyhrajú, posilnili sa 9 hráčmi z Michaloviec a Prešova.

Nasleduje baráž o víťaza 2. ligy, hráči sa preto potrebovali zohrať a zaradiť do formácií. Prvý zápas v Nových Zámkoch sa hrá už v stredu, odveta v sobotu 7. marca v Humennom.

Lepšiu previerku herných kvalít Bemaca ako s rivalom D. Kubínom si ani nikto nemohol želať. Hrali proti sebe už dvakrát.

Ešte 15. novembra 2014 vyhralo Bemaco doma 7:6, keď víťazný gól dal Mihalič 14 sekúnd pred koncom v presilovej hre.

Na Orave 3. januára sa rovnako tešilo mužstvo z horného Zemplína. Vyhralo 5:6 po rozstreloch, keď rozhodujúci nájazd premenil Ficko.

Kvalitný hokej, dobrá generálka

Od začiatku sa v sobotu hral výborný hokej. Oba korčuliarsky, herne i technicky dobre vybavené celky preferovali celoplošný pohyb, útoky sa lavínovite striedali na oboch stranách, pred bránkami nebola núdza o osobné súboje, pozorní boli aj obaja brankári.

Už v 2. min. Humenné dalo gól. Caban po Segľovej prihrávke potiahol puk až za bránku, šikovne ho vrátil pred ňu a nabiehajúci Linet skóroval. V 6. min. pre postavenie hráča v bránkovisku rozhodca neuznal gól D. Kubínu. Druhý gól Bemaca sa zrodil po rovnakej akcii ako ten prvý. V 12. min. Linet spoza bránky našiel Segľu a ten z uhla trafil presne k žŕdke. O minútu neskôr dali Oravania kontaktný gól, keď Hančiakovu prihrávku zblízka zužitkoval Michalica. Hostí gól ešte viac vyburcoval k útočnej aktivite, na neudržanie boli najmä Budaj, Hančiak, Filka a Michalica. Brankár Bemaca Okoličány mal v týchto fázach hry podstatne viac práce než jeho proťajšok. V 15. min. strieľal na dvakrát Hančiak, druhá strela sa odrazila od žŕdky a Hanušniak ju dopravil do odkrytej časti bránky. Remízový stav po I. tretine bol spravodlivým vyjadrením vyrovnanej hry oboch mužstiev, i keď strelecky mali podstatne navrch Kubínčania.

V prvej polovici II. tretiny mali viac z hry Humenčania, aktívnejší boli aj v ohrozovaní brankára hostí Bachana. Gól však mohol dať D. Kubín. Okoličány v 22. min. nešťastne vybehol za pukom ďaleko od bránky, šikovný Filka bol však rýchlejší, ale s pukom sa dostal do nevýhodnej streleckej pozície. O dve minúty nato Hančiak vybojoval puk vo vlastnej obrannej tretine, poslal ho naslepo popri mantineli dopredu, Filka ho dobehol, vyhol sa dvom humenským obrancom a zavesil do ľavého horného rožka bránky. Mohutný tlak Humenného nebol efektívny, Oravania sa stále viac osmeľovali a nebezpečne dorážali na Okoličányho. Výsledkom ich úpornej snahy bol gól na 2:4 v 33. min. Dal ho Oravan Okoličáni. Slabšia 10-minútovka Bemaca sa nakoniec skončila jeho úspechom. Šesť sekúnd pred sirénou znížil Sabol.

Do záverečnej tretiny nastúpilo akoby iné Bemaco. Konsolidované, tvorivé a strelecky aktívne. Kubínu, hrajúcemu len na tri pätorky, ubúdali zjavne sily. Na 4:4 však zrovnal až v 50. min. Linet, no o chvíľu dal Fusek aj aj vedúci gól Humenného. Čížek v 55. min. zvýšil už na 6:4 a domáci diktovali tempo hry. Necelé tri minúty pred koncom sedeli na trestnej lavici Humenčania Korvín a Segľa, z Kubínčanov Polerecký. Hostia sa odhodlali k hre bez brankára. Stríž najprv netrafil cez celé ihrisko bránku, o niekoľko sekúnd si to zopakoval a bol úspešný – 7:4.

FAKTY

MHK Bemaco Humenné – MŠK Hviezda Dolný Kubín 7:4 (2:2, 1:2, 4:0)

Góly: Linet 2, Segľa, Sabol, Fusek, Čížek, Stríž – Michalec, Hanušniak, Filka, Okoličáni.

Strely na bránku: 48:35. Vylúčení: 8:8.Trestné minúty: 16:24. Presilovky 1:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodca: Mihaľov. Diváci: 747.

Bemaco: Okoličány (46. Petro) – Chovan, Žemba, Fusek, Sabol, Čížek – Ficko, Roháčik, Segľa, Caban, Linet – Danko, Kubát, Mihalič, Bolibruch, Stríž – Korvín, Marek Mach, Milan Mach, Tomčák, Renčok. Tréner: J. Kardoheli.