Úlohu favorita Chemes zvládol

Volejbalové derby. Humenné porazilo Svidník.
Volejbalové derby. Humenné porazilo Svidník. (Autor: Miroslav Porochnavý)
Sportnet|21. okt 2014 o 00:00

Zápas volejbalovej extraligy Humenné - Svidník mal jasného favorita, ktorým bolo domáce mužstvo.

HUMENNÉ. A prvý set tak aj vyzeral. Tréner Vlkolinský však nechal odpočívať ťahúňov domácich Javorčíka a Mizeráka, a tak hostia mohli pomýšľať na získanie nejakého bodu.

Chemesáci viedli hneď od začiatku a nepripustili žiadnu drámu. Už do prvého technického oddychového času si vytvorili šesťbodový náskok. Set vyhrali za 23 minút.

Aj druhý set mala podobný priebeh, ale v závere začali hostia spod Dukly hrýzť, čo bolo predzvesťou toho, že Humenčania sa musia mať na pozore.

Slávia dokonca dokázala v treťom sete zvíťaziť a štvrtý, ktorý bol najdlhší, bol celkom vyrovnaný. Svidník viedol dokonca 15:9, obhajca titulu však nič neponechal na náhodu a zvíťazil o päť bodov.

Najviac bodujúcim hráčom zápasu bol chemesák Jakubov, ktorý nazbieral 18 bodov, v domácom drese mu s 12 bodmi sekundoval Mlynarčík. Za Sláviu sa so 17 bodmi uplatnil Mikula.

Celkovo na body zvíťazili Humenčania v pomere 97:82 a najviac bodov, 52, získali z útokov, tridsaťdva bodov po chybe súpera, ďalšie štyri priamo z podania a deväť po úspešných blokoch.

ŠK Chemes Humenné - VK Slávia Svidník 3:1 (15,23,-22,20)

ŠK Chemes Humenné: Jakub Hriňák, Miroslav Jakubov, Jakub Bališin, Peter Mlynarčík, Martin Pavelka, Peter Kašper, libero Róbert Boldy (Ján Leškanič, Stanislav Soták, Milan Javorčík). Tréner: Richard Vlkolinský.

VK Slávia Svidník: Maroš Kasperkevič, Marek Mikula, Miloš Labik, Jakub Kuchárik, Michal Ščerba, Tomáš Skasko (c), libero Marián Vitko (Juraj Jurko, Patrik Lamanec, Ján Majcher, Martin Čupka). Tréner: Peter Tholt.

Hralo sa 108 minút, rozhodcovia: Peter Hőger, Peter Tiňo.

Hlasy trénerov

Richard Vlkolinský, tréner ŠK Chemes Humenné: „Prvý set sme odohrali veľmi dobre, potom však nastali komplikácie kvôli zostave. Veľa mladých hráčov, no nevadí – vyhrali sme a to je dôležité. Aj do budúcna chcem stavať na mladých hráčoch a budem to robiť pokiaľ mi neukážu, že dokážu tie zápasy vyhrať sami. Dnes som chcel zápas dohrať so základnou zostavou a nemienil som striedať, no situácia v štvrtom sete ma k tomu prinútila.“

Peter Tholt, tréner VK Slávia Svidník: „Musím pochváliť výkon mojich chlapcov, pretože sme hrali u jedného z favoritov - navyše vo veľkej hale, kde sa nehrá jednoducho. Nie sme na to zvyknutí a radšej hrávame v tých menších halách. Všetci splnili veci, ktoré sme si pred zápasom povedali. Najviac sa mi páčil výkon Mikulu a Jurka, ale v podstate treba pochváliť výkon všetkých chlapcov. Dnes bolo o motiváciu postarané, keďže proti tak skúsenému tímu sa môžu chlapci len vytiahnuť. Presvedčili sa, že s každým súperom môžu hrať dobrý volejbal. Škoda len chýb, keď sme nezložili lopty, ktoré mohli byť pre nás rozhodujúce. Chýbala nám odvaha a v závere sme sa zľakli toho, že môžeme vyhrať s Humenným.“