Pohárové štvrťfinále vyžrebovali

TJ Slovan Belá n/Cir. Beľania sú jedným z pohárových štvrťfinalistov.
TJ Slovan Belá n/Cir. Beľania sú jedným z pohárových štvrťfinalistov. (Autor: peso)
Sportnet|11. sep 2014 o 00:00

Hrať sa bude v piatok 12. septembra o 16. hodine.

HUMENNÉ. Tridsiaty piaty ročník Pohára Nexis Fibers a ObFZ Humenné dospel do svojho štvrťfinále. Na pôde ObFZ Humenné počas zasadnutia Športovo-technickej komisie bola k už podľa „pavúka“ určeným dvojiciam pridelená žrebom výhoda domáceho prostredia.

Štvrťfinále je na programe v piatok 12. septembra 2014 o 16.00 hod., hrá sa na jeden zápas, v prípade nerozhodného výsledku prichádza na rad rozstrel zo značky pokutových kopov.

Belá n/Cir. - Košarovce

Podľa papierových prognóz i výhody domáceho prostredia sú jasným favoritom Beľania. Košarovskí „barani“ budú mať v tohtoročnom pohárovom ťažení premiéru, súťažne sa zatiaľ výsledkovo trápia, patria im spodné pozície v tabuľke, a aj keď ani Beľania nehrajú výnimočne oslnivo, predsa len by si účasť v semifinále ujsť nemali.

Vzájomný zápas, 2. kolo: Košarovce – Belá n/Cir. 0:3. Postupovali: 1. kolo obaja nasadení, 2. kolo: Ľubiša – Košarovce 0:3 kont., Modra n/Cir. – Belá n/Cir. 0:2.

Ulič – Ubľa

V tradičnom rusínskom derby „sninskej“ doliny sú opäť favoritom domáci. Uličskí „vlci“ majú svoju kvalitu, čo vedia najmä doma gólovo potvrdiť, naopak ublianske „kuny“ na ihriskách súperov veľmi nehryzú. Vzájomný súboj sa odohral v tejto sezóne hneď v prvom kole a diváci výsledok 6:0 zhliadli len za prvý polčas. Zranenia hosťujúcich hráčov znížili ich počet natoľko, že stretnutie muselo byť predčasne ukončené. Verme, že tentoraz sa odohrajú polčasy oba.

Postupovali: 1. kolo obaja nasadení, 2. kolo: Kolonica – Ubľa 3:3, rozstrel 3:4, Lukačovce – Ulič 0:2.

Borov – Koškovce

Práve uplynulý víkend sa obaja súperi stretli pod umelým osvetlením na borovskom ihrisku. Bol to vyrovnaný zápas, pričom borovského víťaza určila až 84. minúta. Aj preto sme v tomto prípade s prognózami na favorita opatrnejší. Výhoda domáceho prostredia má svoju pozíciu, avšak Koškovčania sú húževnatý súper, čo potvrdili vyradením Jasenova.

Vzájomný zápas, 6. kolo: Borov – Koškovce 2:1. Postupovali: 1. kolo: Hrabovec n/L. – Koškovce 0:2, Borov nasadený, 2. kolo: Papín – Borov 1:2, Koškovce – Jasenov 3:3, rozstrel 5:4.

Rokytov – Ptičie

Jediný prípad, keď je v pohárovom dianí aj klub z II. triedy. A atraktívnejšieho súpera si Rokytov, ktorému žreb doprial domáci trávnik, nemohol želať. Privíta aktuálneho lídra I. triedy. Papierové prognózy favorizujú ptičských hačurov, lopta je však guľatá a domáci sa vopred isto nepoddajú...

Postupovali: 1. kolo: Lackovce – Rokytov 0:1, Ptičie bolo nasadené, 2. kolo: Rokytov – V. Sitnica 3:0 kont., Lieskovec – Ptičie 1:5.