Chemesáci po výhre vo Svidníku získali štvrtý majstrovský titul

(Autor: TASR/Milan Kapusta)
TASR|24. apr 2014 o 20:39

Volejbalisti Chemesu Humenné zvíťazili vo štvrtom finálovom stretnutí na palubovke Slávie Svidník 3:1.

Hráči Chemesu Humenné zvíťazili vo štvrtkovom štvrtom stretnutí finále play off extraligy volejbalistov na palubovke Slávie Svidník 3:1, v celej sérii triumfovali 4:0 na zápasy a získali majstrovský titul.

HUMENNÉ, SVIDNÍK. Volejbalisti ŠK Chemes Humenné získali štvrtý titul slovenských šampiónov v klubovej histórii.

Humenčania potvrdili dominanciu z párnych rokov od roku 2008 a po triumfoch v ročníkoch 2007/08, 2009/10, 2011/12 uspeli aj v tohtosezónnom play-off. Vo finále play-off 2013/14 zdolali hráčov VK Slávia Svidník jednoznačne 4:0 na zápasy.

Vo vedení sa striedali

Úvod zápasu vyšiel lepšie Humenčanom, no domáci dokázali vyrovnať. Búrlivá kulisa videla v prvom sete vyrovnaný priebeh, v ktorom sa vo vedení striedali oba tímy.

Dramatický záver prvého setu, ktorý trval 30 minút, napokon zvládli lepšie hráči Chemesu a zvíťazili 26:24.

Aj úvod druhého dejstva priniesol vyrovnaný priebeh. Humenčania viedli už 18:13 a výborne rozbehnutý set dokázali doviesť do úspešného konca. Hostia získavali body po vlastnom podaní a vychádzala im aj hra na sieti.

Vypadlo osvetlenie

Domáci v závere druhého dejstva zlepšili podanie, no náskok Chemesu už nedotiahli. Domáci sa však nevzdávali a v treťom sete viedli 5:1. Humenčania však v ďalšom priebehu z tohto náskoku ukrojili, no rozbehnutí hráči Svidníka viedli o päť bodov aj za stavu 14:9 a neskôr i o sedem - 18:11.

Tretí set si už domáci nenechali vziať a za 25 minút v ňom zvíťazili 25:15. Na začiatku štvrtého setu museli hráči i diváci strpieť 15-minútovú prestávku pre výpadok osvetlenia.

Domácich hnalo publikum

Potom už hostia predvádzali koncentrovanejší výkon než v treťom sete a zakrátko viedli 8:3.

Domáci, ktorých hnalo vpred búrlivé publikum, sa snažili zápas zdramatizovať, no vo štvrtom sete iba doťahovali náskok Humenčanov.

Tí si už v závere nenechali víťazstvo vziať a finálovú sériu ukončili v najkratšom možnom čase.

Fanklub Humenného mal dôvod oslavovať. Foto: TASR /Milan Kapusta

VK Slávia Svidník - Chemes Humenné 1:3 (-24, -19, 15, -19)

99 minút, rozhodovali: Porvazník a Daruľa, 600 divákov

konečný stav série 0:4, titul získalo Humenné

Slávia: Malina, Bucki, Drobňák, Skasko, Száraz, Sopko, libero Vitko (Soták, Kuchárik, Hruboška). Tréner: P. Kalný.

Chemes: Javorčík, Sarnecki, Mizerák, Joščák, Jakubov, De Amo, libero Szymczak (Pavelka, Mlynarčík, Boldy). Tréner: R. Vlkolinský

tasr

Domov»Sportnet na východe»Chemesáci po výhre vo Svidníku získali štvrtý majstrovský titul